آموزش روش های تست زنی

آموزش روش های تست زنی و روش های مطالعاتی

چجوری باید تست بزنیم؟

اصلا چطوری باید درس بخونیم؟

روش مطالعه دروس چطوریه ؟

 

این سوالا همیشه تو ذهن دانش آموزا شکل میگیره که اصلا تست زدن چجوریه و مثلا درس ریاضی رو چجوری باید یاد بگیریم و بخونیمش!؟

ما در آموزش های تست زنی خود تمامی راهکارهای افزایش دقت و سرعت تست زنی را بررسی و ارائه خواهیم داد تا در راستای چگونگی های روش های مطالعاتی هر درس یک گام بلندی به سمت یادگیری بهینه و استاندارد شما برداشته باشیم.

 

اصلی ترین عامل تست زنی موفق به یک آموزش صحیح و برنامه ریزی دقیق و کامل بر میگردد که تمامی این جوانب باید زیر نظر مشاوران در نظر گرفته بشوند.

در تست زنی دروس اختصاصی که با حذف دروس عمومی از کنکور سراسری ما میتوانیم تمامی قواعد یادگیری تست زنی صحیح را به شما در بازه زمانی کمتری آموزش دهیم تا در رسیدن به آزمون های آزمایشی دچار ضعف های بسیار کمتر و قوت های بیشتری باشیم.

یادگیری تست زنی با روش های مطالعاتی دروس تخصصی در ارتباط بسیار نزدیک و متقایلی هستند که در صورت عدم تست زنی صحیح و یا عدم استفاده از روش های مطالعاتی درست،راندمان شما بسیار پایین آمده و نتیجه نهایی دچار آسیب های آموزشی خواهد شد.بنابراین در شیوه های تست زنی صحیح که خود به قسمت های مختلفی تقسیم می شود،از روش های مطالعاتی نیز بهره خواهیم برد.

در تست زنی ما با چند مدل از تست ها مواجه خواهیم بود که اولین آنها و مهم ترین آنها تست های یادگیری می باشند که با روش های مطالعاتی دروس در یک وجه قرار خواهند گرفت که ما تمامی این معانی را برای شما در دوره های مشاوره خود آموزش خواهیم داد.

پس از گذراندن آموزش های کافی و رسیدن به نقطه ای مطلوب در تست زدن دروس قدم بعدی ما رسیدن به استاندارد دیگری از تست زنی به عنوان تست های تسلط می باشیم که وارد شدن در این قسمت ما آمادگی ورود کامل و قدرتمند به آزمون های آزمایشی را خواهیم داشت.

مطلبی که برای ما دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد این است که در تقسیم بندی انواع تست ها و روش های تست زنی دروس مختلف باید ابتدا به سمتی حرکت کرد که پس از یادگیری های صحیح دروس توسط تست های آموزشی،و ورود به تست های تثبیت،از تکنیک های تست زنی در آزمون های شبیه ساز کنکور سراسری،نیز استفاده کرده تا با تمرین و تکرار مناسب به آمادگی در رابطه با تست های سرعت برسیم

ما در اینجا قصد داریم برخی از تکنیک های تست زنی را در آزمون های آزمایشی را نیز مورد بررسی قرار دهیم :

1.علامت گذاری سوالات و طبقه بندی سوالاتی که از شما وقت می گیرند

2.مدیریت کردن زمان اختصاص به هر درس و عدم اختصاص دادن زمان بیش از حد به برخی از دروس در آزمون های ابتدایی

3.پاسخ گویی ترتیبی از سه سطح ساده متوسط دشوار.

4.حذف گزینه هایی که شک بر غلط بودن آنها بیشتر از درست بودنشان می باشد.

5.مطالعه دقبق متن سوالات و افعال به کابرده در آنها.

 

و بسیاری از روش های دیگر که در صورت شرکت در دوره های آموزشی روز کنکور تمامی این روش ها توسط مشاورین مجموعه ی ما به شما آموزش داده خواهد شد.

 

اصل روش های تست زنی و شیوه های مطالعاتی دروس، دو اصل جدا ناپذیر و به هم آمیخته هستند که با به قدرت رساندن هر کدام از این اصول ارتباط مستقیمی برای اصل دیگری ایجاد شده و تقویت همزمانی رخ خواهد داد.

در واقع با یادگیری دروس و روش های مطالعاتی هر درس توانایی و قابلیت تست زنی ما بالاتر رفته و با استفاده از روش های تست زنی و تمرین بر روی تست های مختلف توانایی آموزشی و یادگیری ما در هر بخش و هر فصل بالاتر خواهد رفت.

همانطور که گفته شد با حذف دروس عمومی از کنکور سراسری و باقی ماندن دروس اختصاصی به عنوان تنها قسمت پرسش و پاسخ های تستی ، باید در نظر داشته باشیم که روش های مطالعاتی دروس نه تنها جهت رقابت یا دیگر شرکنندگان ساده تر نشده است،بلکه نیازمند دقت عمل بسیار بالا جهت انتخاب روش های صحیح تر و کامل تر و سریعتری می باشد.

اکثر دروس اختصاصی دروسی استدلالی و مفهوم محور می باشند که با مطالعه صرف آنها و حفظ کردن مطالب تغییری در روند یادگیری ما رخ نخواهد داد.

بنابراین جهت اینکه بتوانیم روش مطالعاتی دقیق هر درس را آموزش ببینیم نیازمند یک تلاش بدون حد و اندازه و حضور مشاورانیست که در این مسیر فعالیت ها و آموزش های بسیاری داشته اند.

 

در ادامه این مسیر حتما همراه گروه آموزشی ما باشید تا با بررسی دقیق تر این روش ها شما را در رسیدن به اهدافتان یاری نماییم