تحلیل آزمون های آزمایشی

تحلیل و بررسی آزمون های آزمایشی

تحلیل آزمون باعث این میشه که مشکلاتی که در مبحث و هر درس دارید رو به خوبی شناسایی کنید و دلیل غلط و نزدن اون سوالات رو به مرور متوجه بشید تا با دلایلی مثل بی دقتی،عدم یادگیری کامل،عجله کردن و … روبرو بشید تا به بهترین نحو توانایی های خودتون رو در مباحث مختلف بسنجید و طیقه بندی کنید،تا برنامه ریزی های دقیق تری را در آزمون های بعدی داشته باشید.

فرآیند یادگیری دروس در چندین مرحله انجام میشه که یکی از این مراحل تحلیل سوالات آزمون های آزمایشی هست.در واقع تحلیل سوال و آزمون فقط مربوط به شرکت در داخل یک آزمون آزمایشی معتبر نخواهد شد.بلکه وقتی شما در حال حل سوال از روی کتاب ها و جزوه هاتون هستید هم میتونه به هنگام یادگیری نوعی تحلیل به حساب بیاد که با این کار هم مطلب رو بهتر از قبل یاد خواهید گرفت و هم آمادگی شرکت در آزمون های آزمایشی رو بیشتر کسب خواهید کرد.

سوالات زیادی مثل اینکه تحلیل آزمون چی هست؟!به چه دردمون میخوره؟!چه استفاده ای داره؟!اصلا به چه کارمون میاد و … حتما ذهن شماها رو مشغول کرده و ما به تک تک این سوالات تو این دسته از خدماتمون پاسخ خواهیم داد

شما وقتی می خواهید برنامه ریزی صحیح و درست و هدفمندی داشته باشید باید وضعیت فعلی خودتون رو به خوبی بشناسید و با تحلیل وضعیت فعلی برای آینده برنامه ریزی کنید،پس تحلیل آزمون بصورت کلی باعث شناخت دقیق تر نقاط قوت و ضعف ما تو هر کدوم از مباحث و دروس خواهد شد.

اگر بخواهیم تعریف های عملیاتی از تحلیل آزمون رو براتون بگیم باید به این اشاره کنیم که تحلیل آزمون یعنی بررسی تک تک سوالات آزمونها بعد از برگزاری آزمون.

بهترین زمان برای تحلیل آزمون چه زمانی هست؟

خب مشخصا بهترین زمان در ساعات عصر روز آزمون و یا نهایتا فردای آزمون برگزار شده هست و شما نباید به انجام این کار زمان بیشتری رو اختصاص بدید.

تحلیل آزمون چه میزان زمان نیاز دارد ؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت در واقع به سطح کیفی آموزشی شما و میزان سختی آزمون برگزار شده بستگی خواهد داشت.و بصورت کلی تحلیل آزمون زمانی بین سه الی پنج ساعت را در بر خواهد گرفت