شخصی سازی برنامه مطالعاتی

چگونگی شخصی سازی برنامه مطالعاتی

خب باید اینجا بگم بهتون که شخصی سازی برنامه مطالعاتی یا همان برنامه ریزی فردی یعنی با توجه به قابلیت ها و توانایی های دانش آموز بعلاوه توجه داشتن به اصل فرصت ها و تهدید ها در بازه های زمانی مختلف، ایجاد و ارائه بشود

همجنین ما باید از استفاده ی قالب های از پیش آماده شده پرهیز کرده و برای هر کدام از داوطلبان آزمون سراسری برنامه ریزی منحصر به فردی را در نظر داشته باشیم.

در شخصی سازی برنامه توحه به امر قوت ها و ضعف ها در برهه های زمانی مختلف بسیار حائز اهمیت خواهد بود،چرا که در صورت عدم توجه به نقاط عطف توانایی و توانمند سازی از عرصه ی رقابت صحیح آموزشی به دور خواهیم ماند.

توجه داشته باشیم که شخصی سازی برنامه مطالعاتی از روز اولی که کنار گروه ما هستید شروع و تا پایان آحرین روز یعنی روز کنکور ادامه خواهد داست.

مهم ترین نکاته ای که باید در شخصی سازی برنامه ها  توجه کنیم چه می باشد ؟

در پاسخ باید گفت که بحث قابلیت های درسی شما صرفا نمی باشد، یعنی بطوریکه بصورت فصل به فصل ، درس به درس و مبحث به مبحث باید برنامه ریزی کرده و مهندسی برنامه ریزی را بصورت کاملا منظم و دقیق پیاده و اجرا نمود.

بطور مثال تمام توانایی های تحصیلی ما در درسی به مانند ریاضی یکسان نبوده و در مباحث مختلف آن ضعف ها و  قوت هایی را داریم، مثلا قدرت شما در درس تابع می یاشد اما بالعکس در درس حد و پیوستگی دچار مشکلاتی می باشید که با در نطر ذاستن شخصی سازی برنامه ها ، نقاط قوت شما پایدارتر و ماندگارتر خواهد شد و نقاط ضعف شما به مرور زمان به توانمند سازی خواهد رسید.

آیا فرصت های مطالعاتی همه دانش آموزان بصورت یکسان خواهد بود ؟

باید به این نکته توجه داشته باشید که علی رغم داشتن فرصت مطالعاتی یکسان در طول شبانه روز و هفته و ماه ها  متوالی، اما باز هم طبق شخصی سازی برنامه ها از اجراهای زمانی متفاوتی بهره مند خواهید بود،

بطور مثال دانش آموز رشته تجربی در بخش هایی و زمان های مشخصی ساعت ها و فرصت های مطالعاتی بیشتر را باید صرف یادگیری مباحث بسیار حجیم درس زیست بکند اما در نقطه مقابل آن دانش آموز رشته انسانی در شخصی سازی برنامه خود در دروسی به مانند جامعه شناسی و روان شناسی فرصت های مطالعاتی گاها کمتری را جهت اختصاص دادن زمان به آنها نیاز خواهد داست،

مهم ترین نکته این است که تمامی این اتفاقات توسط مشاورین روز کنکور و زیر نظر آنها تدوین و آماده می شود و دانش آموز نقش اساسی خود یعنی اجرای صحیح برنامه های شخصی سازی شده را ایفا بنماید.

با شخصی سازی برنامه مطالعاتی که زیر نظر مشاورین ما انجام میشه شما میتونید تو تمام لحظات روزتون خیالتون رو از بایت داشتن یه برنامه منظم و کافی راحت کنید و به آرامش ذهنی برسید.

شخصی سازی برنامه اولین قدم و مهم ترین قدم ما برای ایجاد یک مسیر صحیح و پر از موفقیت برای شما عزیزان هست که روز کنکوری ها هیچ وقت از اون نباید غافل بشن.

ما در تلاش هستیم که با رعایت تمامی پیش نیاز های آموزشی شما در موضوع شخصی سازی برنامه گام بلندی را برایتان برداشته و اهدافمان را محقق سازیم به همبن منظور با داشتن سیر های برنامه ریزی متعدد از جمله پیش رفتن با آزمون های آزمایشی، تمامی جوانب رسیدن به برنامه ی آزمون ها جهت بدست آوردن تحلیل دقیق تر و کامل تری از وضعیت آموزشی شما را در شخصی سازی برنامه هایتان ملاک قرار خواهیم داد.

گروه آموزشی روز کنکور یکی از بزرگترین اهدافی که دنبال میکنه این هست که بتونه شما دانش آمزای عزیز رو در راستای درستی حرکت بده و آرامش خیال و ذهن براتون ایجاد بکنه